Nawiatr facebook nawiatr youtube nawiatr wersja polska English version deutsche Version

Nawiatr Piotr Kopczyński

Nawiatr 700K to szybki, katamaran turystyczny, zaprojektowany w kategorii projektowej C, przygotowany do żeglugi po morskich wodach przybrzeżnych i akwenach śródlądowych. Siedmiometrowe pływaki katamaranu wykonywane są w technice podciśnieniowej na bazie żywicy epoksydowej i materiału przekładkowego Herex. Dzięki zastosowanym technologiom i materiałom masa gotowego do żeglugi jachtu w wersji sportowej nie przekracza 550kg, a masa pojedynczego pływaka 130kg. We wnętrzu każdego z pływaków znajdują się po dwie jednoosobowe koje, a wysokość w obydwu kabinach wynosi 1,60m. Jacht wyposażony jest w dwa symetryczne szybrowe miecze. Konstrukcja jachtu poprzez wysokie zamocowanie belek łączących pływaki, pozwala na szybką żeglugę nawet po silnie zafalowanych akwenach. Ze względu na przekładkową konstrukcje jacht jest niezatapialny.
Nawiatr 700K jest szybkim katamaranem turystycznym dającym nowe możliwości spędzania czasu na wodzie. Prędkości do 20 węzłów gwarantują niedostępne dla jachtów jednokadłubowych przebiegi. Jest to szczególnie istotne w żeglowaniu po morskich wodach przybrzeżnych gdzie szybkość pokonywania zaplanowanej trasy jest gwarantem bezpieczeństwa. Modułowa konstrukcja jachtu pozwala na łatwy demontaż poszczególnych części i jego transport. Umożliwia to armatorowi swobodę wyboru miejsc żeglowania, a małe zanurzenie i lekkość pływaków umożliwiają rozpoczęcie żeglugi i jej zakończenie wprost na plaży czy brzegu jeziora bez konieczności korzystania ze slipu. Jacht może byc wyposażony w centralnie mocowany przyczepny silnik o mocy od 4-6KM uniezależniający od kaprysów pogody. Krótki film z pływań znajdziesz w zakładce Youtube_1 i Youtube_2 .
> Cena jachtu w wersji regatowej to 200.000,-zł + VAT
> Cena jachtu w wersji turystycznej to 180.000,-zł + VAT
> Cena samych pływaków z płetwami steru i miecza (katamaran do samodzielnego montażu) to 150.000,-zł +VAT
Zainteresowanych dodatkowymi szczegółami technicznymi lub szczegółową ofertą prosimy o kontakt lub odwiedzenie strony z najczęściej zadawanymi pytaniami.


Rysunek wymiarowy Nawiatr 700K
Rysunek wymiarowy


Osprzęt Nawiatr 700K
Specyfikacja osprzęt

Broszura PDF Nawiatr 700K
Broszura PDF

Galeria Nawiatr 700K
Galerie
Dane techniczne:
Długość całkowita: 7,00 m
Szerokość: 4,70 m
Zanurzenie: 0,25/1,25 m
Masa jachtu: 550-600 kg
Załoga: 4/5
Powierzchnia żagli na wiatr: 32 m2
Powierzchnia żagli z wiatrem: 67 m2


Nawiatr N700K

Copyright (c) 2012 Piotr Kopczyński - Nawiatr, Nawiatr 700K, Piotr Kopczyński, projektowanie jachtów żaglowych, projekt jachtu, projekt żaglówki, one-off, konstrukcja przekładkowa, przekładka, pompa próżniowa, jednostkowe wykonanie jachtu, infuzja, szybki katamaran, katamaran turystyczny, szybki katamaran turystyczny, sandwicz, sandwich,katamaran kabinowy,katamaran,Astus,Weta,Corsair,X-cat,Dragonfly